Zespół

 

LIST OTWARTY DO OJCA GAŁUSZKI


Poniższy list jest został napisany do Ojca Gałuszki, kierującego Dominikańskim Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach w Krakowie. Ojciec Gałuszko jako obiekt swoich ataków upodobał sobie wyznawców Kryszny, którzy niedawno posłużyli mu za tło w jego krótkiej prezentacji „zagrożenia sekt” w Wiadomościach (I program TYP, 14 lipca b.r.). Ta manipulacja, pośrednio namawiająca do religijnej nietolerancji i prześladowań, a także inne ataki na Ruch Hare Kryszna w mediach, stalą się bodˇcem do napisania poniższego otwartego listu.


Szanowni Czytelnicy, Szanowny Ojcze Gałuszko,

Chciałbym, ażeby na łamach Waszej prasy ukazał się ten list i żeby czytelnicy ocenili to, co chcę Państwu zaprezentować odnośnie kłamliwej i oszczerczej kampanii przeciwko Międzynarodowemu Towarzystwu Świadomości Kryszny. Zarzuca się temu ruchowi, że nie powinien być uznawany za prawdziwą religię, ponieważ członkowie tego ruchu to ludzie młodzi, którzy są poddawani praniu mózgu, są kłamcami, diabłami i wegetarianami, co sugeruje coś szkodliwego społecznie.

Mam 59 lat, zanim zostałem wegetarianinem (było to 6 lat temu), ważyłem 95 kilo i byłem ciężko chory na reumatyzm (karta choroby w Suwałkach, Szpital Wojewódzki). Dzisiaj ważę 75 kg i choroba znikła. Odzyskałem sto procent sprawności. Kłamstwem jest to, że tylko młodzi ludzie są w tym Ruchu Hare Kryszna. Oto dane niektórych osób będących w tym Ruchu, w ośrodku augustowskim: syn, lat 38 - inżynier elektronik, synowa, lat 38 - studia wyższe, technologia żywności, córka, lat 30 - studia pedagogiczne, znajoma, lat 33 - studia muzyczne, znajoma nauczycielka, lat 35 - studia pedagogiczne. Wszyscy jesteśmy czynni zawodowo w środowisku, w którym pracujemy, nie stwarzamy problemów. Jednak pod wpływem audycji telewizyjnych, takich jak występ Ojca Gałuszki w Wiadomościach, ludzi zaczynają widzieć nas jako swoich wrogów. Zaczynamy otrzymywać telefony z pogróżkami. Nasze dzieci są przeganiane z podwórka, bo „rzucają klątwy”. Jeśli nie zostanie zatrzymana ta wroga kampania, może dojść do linczu. Część odpowiedzialności za tę nienawiść ponosi Ojciec Gałuszko, katolicki duchowny.

Jak przebiega nasze codzienne życie? Kierujemy się w nim następującymi zasadami: 1. Nie jemy mięsa, ryb i jajek. 2. Nie toksykujemy się. 3. Nie angażujemy się w seks pozamałżeński. 4. Nie uprawiamy hazardu. Wstajemy o godzinie 4 rano i praktykujemy czynności duchowe. Organizujemy również otwarte spotkania w różnych miastach, mówimy o filozofii sprzed 5 tyś. lat i częstujemy ludzi wegetariańskimi posiłkami. Poza tym chodzimy do pracy i bierzemy udział w normalnym życiu społecznym. Wychowujemy dzieci, kontaktujemy się z rodziną, znajomymi.

Ruchowi Hare Kryszna zarzuca Ojciec Gałuszko, że jest bardzo niebezpieczny dla społeczeństwa. W różnych gazetach ukazały się artykuły silnie oddziaływujące na psychikę ludzką: „Sekty uzależniają”, „Moda na diabla”, „Komandosi Pana Boga”, „Mistyczna papka”. Wiele spośród tych artykułów inspirowanych było przez Dominikańskie Centrum. W gazetach eksponuje się cechy członków Ruchu Hare Kryszna, np. „(...) można ich spotkać na ulicach polskich. Wyglądają kolorowo i egzotycznie. Mają ogolone głowy (niesłychane) i śpiewają Hare Kryszna (straszne, prawda?) i są radośni (może tylko na pokaz). Na szyi mają zawieszone woreczki (w których jest coś, co przypomina różaniec), w rękach instrumenty muzyczne...” W każdym razie są bardzo niebezpieczni, nie dość tego, że nie jedzą mięsa, nie piją wódki, nie cieszą się seksem pozamałżeńskim, nie grają w karty, to w dodatku innych zachęcają do takiego życia. Nieprawdopodobne!!! Już jest ich 12 tyś. W dodatku rozdają darmowe posiłki, kilkanaście tysięcy tygodniowo (Kto za tym stoi?) Zdecydowanie trzeba zatrzymać ten straszny i niebezpieczny Ruch Hare Kryszna, bo istnieje realne niebezpieczeństwo, że wszyscy się do niego przyłączą i co wtedy? Nie będzie prostytucji, narkomanii, alkoholizmu, rzeˇni, życie stanie się nudne, nieatrakcyjne, nie będzie sensacji. Powstanie bezrobocie, część policji pójdzie na emeryturę, w służbie zdrowia trzeba będzie zwolnić ludzi, no i opustoszeją więzienia. I przed taką przyszłością trzeba chronić polskie społeczeństwo.

Mam propozycję do Ojca Gałuszki, który jest szefem Centrum Dominikańskiego w Krakowie: podajmy sobie ręce, bo chyba Ojciec Gałuszko zgodzi się ze mną, i Państwo również, drodzy czytelnicy, że cel jest wspólny. Dobro tego kraju i stan moralny społeczeństwa powinien nas łączyć a nie dzielić. To co ja proponuję jest zawarte w wytycznych II Soboru Watykańskiego z 1965 roku. Cytuję: „Kościół potępia jako obcą duchowi chrystusowemu wszelką dyskryminację, czy prześladowanie stosowane ze względu na rasę czy kolor skóry, na pochodzenie społeczne, czy religę.” Takie jest też stanowisko Sądu Najwyższego w Nowym Jorku z 18 marca 1977 roku, w którym czytamy: „Ruch Hare Kryszna jest autentyczną religią, która wzięła początek w Indiach tysiące lat temu.” Sędzia stwierdził: „Wolność danej religii nie powinna być ograniczana tylko dlatego, że jest ona oryginalna w swoich wierzeniach i praktykach, czy też dlatego, że jest przyjmowana, czy odrzucana przez ogół społeczeństwa, czy bardziej konwencjonalne religie.” Każdy obywatel ma prawo do swobody religijnej. Prawo Polski też zapewnia taką swobodę wyboru religii i zniewalanie obywateli wbrew ich woli do innej religii jest przestępstwem. Co o tym sądzicie, drodzy Państwo i wielce szanowny Ojcze Gałuszko?

Z poważaniem,
Jarosław Kijowski
16-300 Augustów ul. Amikowa 5

 
imię: Tomek

komentarz:

Łatwiej wielbłądowi "przepchnąć" przez ucho igielne niż katolickiego duchownego nauczyc tolerancji i miłości do bliżniego myślącego inaczej niż on sam

data wpisania: Środa 28 Stycznia 2001 o godzinie 15:50:35

 

| Powrót do działu „grozna sekta...” |


COSIK >>

Księga
Gości >>

Galeria om'ek
i co oznacza omkara? >>

Weganie i Wedy >>

Wywiad z Downset >>

Rewolucja społeczo-duchowa >>

Grozna sekta Hare Kriszna >>

Linki >>

Wegetarianizm >>

Gaura Purnima 2001 >>


Bhakta Juzek
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare Bhakta Juzek