przekaz

Będą się tutaj znajdowały informacje i refleksje na różne tematy dotyczące naszej postawy. Jesteśmy zwolennikami wisznuizmu, wegetarianami / weganami. Mamy odmienne przekonania od wielu ludzi. Nie chcemy być brani powierzchownie. Robimy to co robimy gdyż jest w tym pewien sens, dla nas jest on szczególnie istotny. Chcielibyśmy w tym dziale naświetlić parę rzeczy.

Dział będzie się rozwijał dynamicznie.


Wegetarianizm a „ulepszanie świata”
autor: Yoyo

Jest to odpowiedz na komentarz Maćka do artykułu „Nasza Droga”, postanowiłem go tutaj umieścić, gdyż kwestia dość często budzi pytania.

Wegetarianizm... uważamy że wegetarianizm jest kluczowy jeśli chodzi o „polepszanie” świata. Można to uszczypnąć z wielu płaszczyzn – gospodarczej, moralnej i duchowej (czyli karmicznej).

PŁASZCZYZNA GOSPODARCZA:

jeden trafny cytacik:

"Od roku 1960 około 25% puszczy deszczowej w Ameryce Łacińskiej zostało wypalonych i oczyszczonych, aby stworzyć nowe pastwiska dla bydła (...) więcej >>>


Kobieta – maszyna do seksu
autor: Natalia

Aż trudno uwierzyć, ile zgwałconych kobiet żyje wokół nas. Żyje z potwornym ciężarem poczucia winy i wstydu. Z piętnem, które zostawił jej jakiś brutal, naładowany pożądaniem, karmiony pożywką dostarczaną przez telewizję, prasę, billboardy, magazyny itp, które tworzą potworny wizerunek kobiety, nie jako osoby, lecz jako maszyny do zadowalania zmysłów, maszyny do seksu.

To wszystko na pozór niewinne, a w rzeczywistości tak niebezpieczne. (...) więcej >>>


Jak zrobić z ateisty teistę i na odwrót?
autor: Yoyo

Zastanawiam się nad sensem udowadniania istnienia Boga oraz jego braku, przy pomocy logiki. Osobiście czytałem sporo materiałów z obu stron i powiem szczerze, moim zdaniem z punktu widzenia logiki, każda strona miała, wydawać by się mogło, niezbite dowody.

Dzisiaj każdy może udowodnić każdemu wszystko, a zwłaszcza kiedy jest biegły w szybkim logicznym wyciąganiu wniosków, odpowiednim dobieraniu właściwych wyrazów, wywieraniu presji i manipulowaniu swoją wypowiedzią tak aby była jak najlepiej przyswajalna to możemy być pewni, że zamierzony cel zostanie osiągnięty (...) więcej >>>


Nasza droga
autor: Yoyo

Zastanawiamy się czemu, pomimo tak wielu rewolucji, tak wielu protestów i ostrzeżeń ten świat jest nadal tak odrażająco zepsutym miejscem. Co gorsza, widzimy, że podlega on coraz większej degradacji. Coraz więcej ludzi zadaje sobie to pytanie.

Wygląda na to, że odpowied jest równie prosta. Dzieje się tak gdyż każdy chce zmieniać świat, a nie siebie. Tak wiele manifestów, tak wiele wytykania innym... tak wiele hipokryzji. (...) więcej >>>

 


Wegetarianizm a „ulepszanie świata”

Kobieta – maszyna do seksu

Jak zrobić z ateisty teistę i na odwrót?

Nasza droga

Bhakta Juzek
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare Bhakta Juzek