Kobieta – maszyna do seksu

Aż trudno uwierzyć, ile zgwałconych kobiet żyje wokół nas. Żyje z potwornym ciężarem poczucia winy i wstydu. Z piętnem, które zostawił jej jakiś brutal, naładowany pożądaniem, karmiony pożywką dostarczaną przez telewizję, prasę, billboardy, magazyny itp, które tworzą potworny wizerunek kobiety, nie jako osoby, lecz jako maszyny do zadowalania zmysłów, maszyny do seksu.

To wszystko na pozór niewinne, a w rzeczywistości tak niebezpieczne. A ludzie zadają sobie wciąż pytania skąd się biorą gwałty, pedofilia, morderstwa, wojny itp. A odpowiedˇ jest bardzo prosta: Fałszywa propaganda masmediów i społeczeństwa skutecznie steruje naszymi umysłami sprowadzając naszą koncentrację jedynie na zadowalanie zmysłów, skupiania się jedynie na ciele a nie na osobie, duszy.

Tak dużo słyszy się o seksualnym wykorzystywaniu kobiet, o gwałtach i wydaje się to straszne, lecz nie wywiera to na nasze życie większego wpływu, dopóki ta tragedia nie dotknie nas samych, lub naszych córek, matek, sióstr lub przyjaciółek.

To nie są suche fakty, nie piszę tego pod wpływem jakiegoś reportażu, piszę bo wiem co to znaczy, ja to już przeżyłam. Wiem co to dręczące koszmary i potworny, paraliżujący strach. Życie z tą świadomością jest potworne, to zdarzenie sprawia, że w głębi, wewnątrz, już nie można być tą samą osobą, to zdarzenie zmienia na zawsze. Szrama jaka zostaje na psychice jest dużą większą krzywdą niż samo doświadczenie fizyczne.

Wiem, że brzmi to strasznie, i wiem, że osobom, które tego nie przeżyły, trudno się z tym identyfikować. Ale mam nadzieję, że to co napisałam uświadomi komuś, jaką potworną krzywdę wyrządza się nam, kobietom. Każdy zasługuje na szacunek, a według kultury wedyjskiej kobietę powinno traktować się jak matkę, ponieważ nie została ona stworzona do wykorzystywania i eksploatowania jej ciała, została stworzona do wyższych celów, między innymi dawania życia.

Teraz wiem co chciał powiedzieć Ray z zespołu Downset kiedy śpiewał w piosence „Ritual”: „Fizyczny gwałt jest psychicznym morderstwem".

Natalia

| Powrót |

 
imię: Kaśka

komentarz:

pierwsza reakcja:czym sprowokowałam?
druga --||-- :koszmary
trzecia --||-- :trzeba zapomnieć
czwarta --||-- :nie da się zapomnieć
piąta --||-- :trzeba z tym żyć....

data wpisania: Niedziela 6 Stycznia 2001 o godzinie 23:17:6

 
imię: Maciek

komentarz:

Daje do myślenia...

data wpisania: Sobota 10 Luty o godzinie 21:37:00

 

POWRÓT

Wegetarianizm a „ulepszanie świata”

Kobieta – maszyna do seksu

Jak zrobić z ateisty teistę i na odwrót?

Nasza droga

Bhakta Juzek
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare Bhakta Juzek