Nasza droga

Zastanawiamy się czemu, pomimo tak wielu rewolucji, tak wielu protestów i ostrzeżeń ten świat jest nadal tak odrażająco zepsutym miejscem. Co gorsza, widzimy, że podlega on coraz większej degradacji. Coraz więcej ludzi zadaje sobie to pytanie.

Wygląda na to, że odpowiedz jest równie prosta. Dzieje się tak gdyż każdy chce zmieniać świat, a nie siebie. Tak wiele manifestów, tak wiele wytykania innym... tak wiele hipokryzji.

Uważamy, że zmiana społeczeństwa na lepsze jest możliwa, pomimo tego, że historia uczy nas od dawna czegoś całkiem innego. Jako młodzi ludzie popełniliśmy wiele błędów i nadal będziemy przez długi jeszcze czas je popełniać. Ale już teraz widzimy jakie znaczenie ma pokora. Pokora wobec tego wszystkiego co nas otacza. Uważamy, że można być szczęśliwym człowiekiem żyjąc w tym zdominowanym przez pragnienia materialne świecie.

Żeby jednak urzeczywistnić to, musimy czerpać przyjemność z czegoś innego, musimy tego poszukać w nas samych. Wpierw zmieńmy siebie, a świat z pewnością dużo na tym zyska.

Omkara to właśnie parę osób, które stara się skupić na swoim wewnętrznym postępie. Naszym drogowskazem są nauki starożytnych Wed i instrukcje ludzi bardziej lub mniej zrealizowanych wewnętrznie. Ten wewnętrzny proces jest jakby fundamentem pod to wszystko co budujemy z Omkarą, gdyż nasze teksty dotykają wielu bardziej szczegółowych elementów życia... i śmierci.

Tak więc na pewno jednym z nich jest wegetarianizm i uwolnienie się od używek oraz oczyszczenie swojego życia poczynając od „zewnątrz“. Następnym ważnym tematem są wewnętrzne dociekania, czyli to tym kim jesteśmy i dokąd możemy się udać. Jest to sfera duchowa, którą chcielibyśmy naświetlić gdyż wiemy jak wiele ludzi, z powodu kłamliwej propagandy i uprzedzeń czuje odrazę do samych tylko słów „dusza“, „religia” albo „Bóg“.

Jesteśmy też świadomi tego, jak ludzie z innych środowisk oceniają nas patrząc przez pryzmat naszej przynależności do Hare Kryszna. Zdążyliśmy się już nasłuchać dziesiątek oskarżeń o sentymentalizm, seksizm, ślepą wiarę, sekciarstwo i fanatyzm. Okej, jeżeli rzeczywiście w członkach Omkary symptomy tychże zjawisk występują to postaramy się zrobić wszystko aby to skorygować, tymczasem jednak wszystkim tym ludziom polecamy skupić się na własnej drodze i na własnych niedociągnięciach.

Yoyo

| Powrót |

 
imię: Pawel

komentarz:

Bzdura..... :((((((((((((((((((((((((((

data wpisania: Czwartek 15 Stycznia 2001 o godzinie 9:38:25

 
imię: Yoyo

komentarz:

Odpowiedź do poprzedniego komentarza umieściłem tutaj – „Wegetarianizm a ulepszanie świata”. Podziękowania dla Maćka.

data wpisania: Środa 13 Lutego 2001 o godzinie 15:17:00

 
imię: Maciek

komentarz:

Nie rozumiem dlaczego wegetarianizm? Dlaczego uwolnienie sie od wszelkich używek? Drapieżniki zjadaja inne zwierzęta, ale mimo to nie powodują utraty równowagi w przyrodzie. Może mi ktos wytlumaczyc jak wegetarianizm wplywa na ulepszanie swiata?!?

data wpisania: Czwartek 8 Lutego 2001 o godzinie 18:56:08

 

POWRÓT

Wegetarianizm a „ulepszanie świata”

Kobieta – maszyna do seksu

Jak zrobić z ateisty teistę i na odwrót?

Nasza droga

Bhakta Juzek
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare Bhakta Juzek