Vraja
Jest to esej autorstwa gitarzysty i założyciela zespołu 108 (one o eight) z Los Angeles - Vraja Kishora Das (Vic). Opisuje sposób zorganizowania społeczeństwa, wolnego od wyzysku, korupcji i opartego na jedności ponad podziałami na rasę, płeć, wyznanie. Jedności która opiera się na tożsamości osoby i duszy. 

108
Plan rewolucji społeczno-duchowej

 

Wstęp

Aby utrzymać nas na swoich miejscach, a siebie u władzy, establishment zręcznie dostarcza nam niezliczonych rozrywek, aby roztrwonić siłę życiową naszej młodości – moc buntu.  My, myszy, biegamy coraz szybciej w wykonanym na miarę kieracie: zmieniając styl ubierania, zbiorowe drabiny, „doświadczenie narkotyków„, „rewolucja seksualna”...

Wreszcie padamy z wyczerpania - gdy w cichy i bezowocny sposób zostaje zmarnowana siła, którą można było wykorzystać na obalenie skorumpowanego systemu, wycofujemy się w dorosłość i wiek średni, pełny samozadowolenia, o kamiennym spojrzeniu. Struktura władzy pozostaje nietknięta. Wciąż jesteśmy pionkami. A biznesmen obraca potężnym zyskiem gaszącym ogień młodości.

W tych czasach nienawiści żadna osoba przy zdrowych zmysłach nie może zaprzeczyć konieczności powszechnej, postępowej zmiany. Ludzmi posiadającymi energię by to zmienić, jesteśmy my: młodzi. Ale razem z naszym entuzjazmem pojawia się pełny zasób naiwności. Młodzieży w naturalny sposób brakuje mądrości zrodzonej z praktycznego doświadczenia w realnym świecie, więc łatwo zostaje zmylona. Tak więc w naszych dążeniach do buntu sami ułatwiamy im zadanie. Moc naszego wpływu na zmiany zostaje rozproszona i unieważniona, a system wychodzi bez szwanku.

Ale gdyby siła młodości mogła zostać w jakiś sposób połączona z niezawodną mądrością, skupiając nasz rewolucyjny zapał na pojedynczym, skoncentrowanym i precyzyjnym punkcie - wynikiem byłaby zjednoczona siła społecznej reformy i nie dającej się powstrzymać potęgi.

Nie mającej sobie równych na wszystkich kartach historii. Celem tej broszury jest dostarczenie takiego punktu koncentracji oraz kierunku. Przedstawię to w ten sposób: jeśli szybko nie pojawią się jakieś zasadnicze zmiany, nie zobaczycie więcej powrotu żadnych Szczęśliwych Dni.

To żadna tajemnica: przeznaczeniem świata jest gwałtowne zanurzenie się w kuble na śmieci bez dna - chyba że młodzi i ci, którzy mają energię młodości, zbiorą się w grupę. Ale nie „zbiorą się” jak garstka fanatyków, garstka naiwnych nastolatków. Potrzebujemy kierunku i mądrości, aby skupić nasz gniew.To uczyni nas silnymi. Nie możemy po prostu biegać dookoła, wyolbrzymiając slogany i malując sprayem na murach symbole anarchii. To jest po prostu kolejna pułapka, zastawiona na nas troskliwie w kieracie i zaplanowana na rozproszenie siły rewolucji. Uda nam się zmienić świat dopiero wtedy gdy nasza buntowniczość połączy się z jasno wytyczonym kierunkiem i celem.

Ta książka prezentuje jasny, szczegółowy szkic dalekosiężnej reformy i rewolucji. Zapożycza ona potrzebną wiedzę z tekstów wedyjskich - potężnej literatury starożytności, która objawia kompletny plan społeczeństwa opartego na prostocie w życiu materialnym oraz wielkim zaangażowaniu w realizację duchową społeczeństwa, w którym ludzie w naturalny sposób współżyją z ziemią, zwierzętami i sobą nawzajem ; społeczeństwa opartego nie na wzajemnym wyzysku i egocentrycznej korzyści, ale na wspólnym postępie w kierunku powszechnej przyczyny.

Oprócz skrupulatnego opisu alternatywnego społeczeństwa, teksty wedyjskie jasno i dokładnie wskazują, jak przeszczepić je do naszej obecnej sytuacji. Innymi słowy, znajduje się w nich plan rewolucji społeczno - duchowej. Teraz spróbuję opisać to w możliwie najjaśniejszy i najprostszy sposób. Mam nadzieję, że będziecie czytać powoli i uważnie, przyswajając tekst stopniowo w miarę czytania.

 
 1. Wstęp
 2. Zidentyfikowanie wroga
  1. powierzchowna przyczyna korupcji społecznej
  2. korzeń korupcji społecznej

 3. Przebranie (ujawnione)
 4. Detronizacja tyrana
  1. wewnętrzna konfrontacja
  2. mechanizm przewrotu
  3. dzierżenie miecza wiedzy

 5. Atak na ignorancję
  1. rozebranie niesprawiedliwości na części
  2. powaleni wrogowie: chciwość i głód
  3. powaleni wrogowie: rasizm, seksizm i inne

 6. Społeczny system równości
 7. Zaczyna się bitwa. Rewolucja – pierwszy etap
  1. obrona
  2. ofensywa
  3. dzwięk jako broń

 Bhakta Juzek
Hare Kryszna Hare Kryszna Kryszna Kryszna Hare Hare Hare Rama Hare Rama Rama Rama Hare Hare Bhakta Juzek